Leer koken als een kok
Met simpele ingrediënten, een snufje lef en een theelepeltje fantasie zet jij elke maaltijd iets lekkers op tafel
Zo gaat het nu vaak
Je staat in de supermarkt met je telefoon in je hand, het recept open. Je zoekt naar dat ene ingrediënt dat ze net niet hebben. De pompoen ligt er prachtig bij, maar die staat niet op je lijstje, dus je laat hem liggen. Thuis is de koelkast vol en toch vraag je je af wat je gaat eten.
Dat kost je elke week uren aan recepten zoeken en lijstjes maken. Wat je niet voor een recept nodig had, gooi je aan het eind van de week weg.
Waarom nog een recept je niet verder helpt
Met elk nieuw recept leer je één gerecht. Mis je een ingrediënt of heb je geen zin in wat er op het lijstje staat, dan sta je weer met lege handen. Om te koken heb je vooral een basis nodig.
Een kok werkt andersom: die heeft een vaste basis in huis en haalt het verse erbij. In de cursus Intuïtief Koken leer je welke basis dit is en hoe je er elke dag iets anders van maakt. Je leert dus hoe gerechten in elkaar zitten, en daarom werkt het met alles wat je in de winkel tegenkomt.
| Hoe je nu kookt | Hoe jij straks kookt |
|---|---|
| Eerst een recept, dan boodschappen | Eerst kijken wat er ligt, dan koken |
| Elke dag een nieuw lijstje | Eén basis, alleen vers aanvullen |
| Potjes voor één gerecht | Producten die je steeds opnieuw gebruikt |
| Het exacte aantal grammen | Proeven of het in balans is: zout, zuur, vet, zoet |
Gratis minicursus
Koken zonder recept
Wil je eerst een voorproefje? In de gratis minicursus maak je kennis met de basis.
Zo doe je straks boodschappen
- Je pakt een venkel omdat hij er mooi uitziet.
- Thuis zoek je hem op in de ingrediëntenwijzer en zie je meteen hoe je hem aanpakt en welke smaken erbij passen.
- Na een paar weken heb je de wijzer niet meer nodig, want dan zit hij in je hoofd.
Zo kijkt een kok naar de schappen, en aan het einde van deze cursus kun jij dit ook.
De ingrediëntenwijzer
In de ingrediëntenwijzer staan ruim 180 ingrediënten in zestien groepen, van aardappel tot vis en smaakmakers uit de kast. Per ingrediënt lees je hoe het smaakt, hoe je het aanpakt, welke smaakvrienden erbij passen en waarmee je het wisselt als je het niet in huis hebt. De cursieve smaakvrienden zijn verrassende combinaties om eens mee te spelen.
Je zoekt op een ingrediënt, maar ook op een smaakvriend of een bereiding. Typ feta of roosteren en je ziet meteen wat ermee kan. Wil je hem liever aan de koelkast hangen, dan is er ook een printversie.
Wat het je oplevert
Je doet sneller boodschappen, want je hoeft niets meer op te zoeken of af te strepen.
Je koopt wat vers is en wat je aanspreekt, en daar maak je thuis iets lekkers van.
Wat er nog in de koelkast ligt, gebruik je gewoon op.
‘s Avonds sta je niet meer te twijfelen, want je weet waar je begint.
Deze cursus is voor jou als…
- Je klaar bent met recepten zoeken en boodschappenlijstjes maken.
- Je ‘s avonds snel iets lekkers op tafel wilt zetten met wat er is.
- Je wilt durven variëren zonder dat het misgaat.
- Je wilt leren koken zoals een kok dat doet.
Jij kunt dit echt
Misschien denk je dat dit alleen iets is voor mensen die al goed kunnen koken, maar het is juist voor jou. Ik heb complete beginners na deze cursus zonder nadenken een lekkere maaltijd op tafel zien zetten. Het enige wat je meebrengt is nieuwsgierigheid en de bereidheid om af en toe iets te verpesten, want daar leer je het meest van.
Wat je krijgt in de cursus Intuïtief Koken
- De ingrediëntenwijzer met ruim 180 ingrediënten, doorzoekbaar en als printversie
- De smaakkaart met smaakvrienden en smaakvijanden
- De 3 pijlers van een goed gerecht
- Smaakbalans, kruiden en specerijen
- Kooktechnieken, van bakken tot stoven
- Snelle formules, van bowls tot soepen en salades
- Intuïtief plannen, met een maaltijdplanner en seizoenskalender
- Freakin’ in the Kitchen with Iris
- Een gratis 1-op-1 coachingsgesprek met mij als je de cursus hebt afgerond
PS. Ben je aanvullend verzekerd bij CZ?
Van wie leer je het?
Ik ben Iris en ik kook al mijn hele leven zonder recept. Als privéchef en cateraar maak ik elke week gerechten met wat er vers binnenkomt, of het nu voor een tafel van twaalf is of voor een zakelijke groep die een paar dagen op locatie is. Een boodschappenlijstje maak ik daar niet voor: ik weet wat ik in huis heb en zie in de winkel wat erbij past.
In mijn kooklessen zie ik op welke momenten mensen toch naar een recept grijpen, namelijk in de supermarkt en als een gerecht net niet smaakt. Voor allebei krijg je in deze cursus een vaste aanpak, met de ingrediëntenwijzer voor in de winkel en de smaakbalans voor aan het fornuis. Zo leer je precies wat ik zelf elke dag doe.
Twijfel je nog?
Dan is deze cursus juist voor jou. Je begint gewoon bij goed en veilig snijden, en vanaf daar bouw je het op.
Nee hoor. Welke basis je in huis wilt hebben, ontdek je in de cursus. Je keukenkastje hoeft geen supermarkt te worden.
De video’s duren 5 tot 8 minuten en je oefent zoveel of zo weinig als je zelf wilt. Die tijd win je snel terug, want je staat straks een stuk minder vaak in de supermarkt.
Dat bepaal je helemaal zelf. Alles in één weekend mag, één les per week ook. Je gaat er vooral tijd mee besparen.
Zolang de GreenTwist Cooking School bestaat, en ik ben niet van plan om ermee op te houden.
Dan proef je en stuur je bij. Daar leer je het meest van, dus een mislukt gerecht is eigenlijk gewoon een les met avondeten erbij.
Dan zijn mijn andere cursussen misschien fijner, want daar werk je wel met recepten.
Dan heb je het voorproefje al gehad. De minicursus is de amuse, en de cursus is het 5-gangen menu: vijf modules, de ingrediëntenwijzer, de smaakkaart en allerlei oefeningen om steeds makkelijker te koken op deze manier.
Ja. Als je de hele cursus hebt doorlopen, krijg je in de laatste module een gratis 1-op-1 coachingsgesprek met mij. Mocht je tussendoor ergens tegenaan lopen mag je me altijd een mailtje sturen.
Ben je aanvullend verzekerd bij CZ? Dan is de kans groot. Check je vergoeding.
Anderen over de online kookcursussen
-
Jan van OverveldHartpatienten Nederland
“Vanuit mijn werk voor Hartpatiënten Nederland had ik het voorrecht de online cursussen kritisch te mogen beoordelen en dat heb ik bijzonder serieus gedaan. Ik vind het een fantastisch initiatief van Iris en ik hoop dat velen hun voordeel ermee doen. De investering is voor iedereen mogelijk en het is een investering in je eigen gezondheid. Je zult je veel beter gaan voelen, meer energie krijgen. Je, bij wijze van spreken, tien jaar jonger voelen. En ik kan het weten: ik spreek uit eigen ervaring”
-
Mirjamdeed mee aan online kookcursussen en kookworkshops
Ik wil even laten weten hoe blij ik ben met de cursussen van GreenTwist. Elke cursus is heel uitgebreid en geeft een schat aan informatie en gezonde recepten voor alle gelegenheden. Dus dank je wel Iris voor deze geweldige cursussen.
-
Ria Visser
Ik heb Iris leren kennen als een zeer bevlogen mens met passie voor eten koken én voor mensen. De cursussen zitten boordevol informatie en inspiratie. In persoonlijk contact merk je haar belangstelling voor jou als medemens. Haar coaching is puur, open en doeltreffend. Kortom: De GreenTwist Cooking School is een goede plek om te zijn!
-
Hennydeed mee aan online kooklessen
In de online kooklessen van Iris heb ik veel nieuwe dingen uitgeprobeerd. Ze legde alles heel goed uit en vertelde er leuke leerzame dingen omheen. Het was fantastisch, complimenten!
-
Francesdeed mee aan online kooklessen
Leuke en gevarieerde kooklessen. Duidelijk instructies (met vervangende tips voor ingrediënten) én enthousiast gegeven door Iris!
-
Yvonnedeed mee aan online kooklessen
Iris geeft duidelijke instructies, ik ervaar het als leuk om mee te doen. En leer elke keer weer iets nieuws te maken met voor mij soms bijzondere ingrediënten.
-
DesireeDeed een kookcursus
Iris heeft me geleerd op een gemakkelijke manier diverse lekkere en gezonde gerechten te maken, die ook nog eens aan mijn dieet voldoen. Sinds de cursus vind ik koken steeds leuker! Het samen met een groep koken was ook erg gezellig!